29 Nov 2010.
"Kurš gan cits" par Bajāru Lielo rudens pastaigu
Esam saņēmuši vairākas atsauksmes par pasākumu, garāko no tām - uzvarētāju komandas "Kurš gan cits" dalībnieka Māra atskatu. Viņa iespaidus par pagājušās sestdienas pastaigu piedāvājam arī AVRN mājas lapas lasītāju uzmanībai.

Zaķumuižas sporta halle. Sestdiena. 10.30. Ivars, Atis un es. 17, 19 un 50 gadi. Sports vieno visus vecumus! Tiek izdalītas kartes. Izskatās, ka būs viegla pastaiga pa svaigi piesnigušo mežu...”
...Domas ir vieglas, distanci saplānojam praktiski bez kautiņa. Uz trijiem ir tikai viena mugursoma, man gan slēptās rezerves – 6 konfektes, kuras plānoju aiz kāda koka apēst, ja zudīs spēki. Labi, ka līdzi paņemts dzeramais...
Visi dalībnieki ir optimisma pilni, neviens neplāno pazust šajos mežos. Uz kartēm norādīts tālruņa numurs ārkārtas gadījumiem – tas rada īslaicīgas aizdomas, ka te kaut kas slēpjas, bet tas aizmirstas ar skaļu paziņojumu: „Līdz startam atlikušas 3 minūtes!"

11.00. Atskan Mārtiņa signāls, kas vēsta, ka var doties vākt punktus.

IMG_1444.JPG

Nogriežam aiz gājēju tiltiņa uzreiz pa kreisi – skriesim pulksteņrādītāja virzienā pa karti. Ivars uzņem vieglu tempu, mēs ar Ati turamies viegli līdz. Spēku daudz, šķiet, ka tāda viegla rīta rosme vien būs. Mārtiņš taču teica – varot noskriet 2-2,5 stundās. Pirmo bebru grāvi pārvaram ar sausām kājām, bet otrajā gan slapjums zeķēs ir klāt. Nu, bet 2 stundas taču varēs izturēt.

Te mūs pārsteidz uz ceļa fotogrāfs. Labi, ka tas notiek distances sākumā – ir vēl smaids un labs ritms.

DSC_0012.JPG

Bet bebru grāvjos ātri iegūstam slapjas kājas, konfektes tomēr sadalu komandas biedriem. To skaits vēlāk izrādās stipri par mazu, varētu šokolādi enerģijai apēst krietni vairāk. Esam mežā jau 2 stundas, Ivara pulkstenis laikam steidzas. Izskatās taču, ka esam tikai distances pusē!
Visu distances laiku neredzam praktiski nevienu sacensību dalībnieku – vai nu ejam pretējā virzienā, vai pavisam pa citu maršrutu? Toties ir kontrolpunkti, kur mūsu pēdas sniegā ir pirmās, ja neskaita zaķu un stirnu pēdas. Īsti neesam maldījušies nevienā etapā, tikai vienreiz gribējām būt gudrāki par sevi un dabūjām līst pa brikšņiem, pusaizsalušiem grāvjiem un pārplūdušu mežu. Te droši vien 10 minūtes pazaudējām.

Distances vidu atceros kā pa miglu. Pēc 2,5 stundām parādās krampju pazīmes abās kājās. Brīdi ejot lēnāk un izstaipot muskuļus ir atkal labi, bet pēc 15 minūtēm viss atkārtojas. Toties lēnāk ejot ir cits labums – drēbes sāk salt pie muguras, un tas tomēr piespiež kustēties. Apavi ir saledojuši, pāris liekus kilogramus nesam katrs sev līdzi.
Galva nestrādā, bet kājas pašas vēl nes. Pēc 3 stundām šķiet, ka spēki galā.

Pēdējie 3 punkti Zaķumuižas centrā ir garākie manā mūžā. Izskatās, ka Atim ir nobeigušās kājas, viņš knapi tiek uz priekšu. Ivars notur virzienu, bet komandas biedrus neredz. Un es savukārt ievedu visus purvā. 5 minūtes stāvu un nevaru pārlekt pār grāvi. Kājas dreb.
Tuvojamies sporta hallei. Mārtiņš un Eva kaut ko fotogrāfē. Izrādās mūs.

IMG_1485.JPG

Izvēlējušies gan laiku! Iekrītam pa halles durvīm. 3 stundas un 27 minūtes mocību ir galā. Esam atraduši visus punktus, izrādās, ka esam ātrākie. Sasniegtais rezultāts pagaidām neatsver nogurumu. Spainis tējas un katls putras atgriež dzīvību. Mēs uzvarējām. Kurš gan cits...

Svētdiena. Pamostos ar sajūtu it kā būtu dauzīts ar veļas rulli. Bet dzīvs! Un domās jau pārliecība – skriešu atkal!

Māris Kļaviņš, komanda "Kurš gan cits"
Komentāri:
 
Jūlijs 2024
POTCPSSv
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31

Marija, Marika, Marina
 

Bajāri trophy 2019 Ropažos rezultāti.
Bajāri trophy 2019 Ropažos rezultāti publicēti. Paldies visiem!

Bajāri Trophy 2018 Zaķumuiža rezultāti un foto
Paldies dalībniekiem par izturību! Publicējam rezultātus un saiti uz bilžu galeriju. Tiekamies nākamreiz!

Bajāri Trophy Mucenieki aizvadīts! Rezultāti. Foto.
13.maija rīts atnāca ar daudzsološu solījumu, ka laiks būs izaicinoša karstuma piesātināts.
Un tā tas tiešām notika. Saule karsēja, dalībnieku ķermeņi tveicē kļuva viegli sārti, ūdens patēriņš kontrolpunktos palielinājās un tiesneši slavēja izturīgos dalībniekus!

Pieteikšanās Bajāriem!
Piesakies savlaicīgi Bajāri trophy pasākumam, lai varam sagatvot kartes, uzdevumus un Tevi arī pacienāt!
Pieteikšanās te:
Pieteikšanās

Autobuss no Muceniekiem
Nodrošināsim autobusu uz un no Piedzīvojumu sacensībām 2.septembrī no Muceniekiem un Silakroga (pēc pieprasījuma).

Interesentu iepriekš pieteikties! mob.29210007

Piedzīvojumu mačs Ropažos!
Reģistrēšanās pasākumam iepriekš.
Pieteikšanās: pa e-pastu vai mob. tel. 29210007
Bērniem vecāku atļaujas OBLIGĀTAS!
 


ropazi

© www.avrn.lv, 2010