11 Dec 2010.
Jau trešo gadu - slēpojam Ropažu parkā!
Jau trešo gadu AVRN aktīvisti, popularizējot lietderīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu, sagatavojuši distanču slēpošanas trasi Ropažu parkā. Šogad sperts solis uz priekšu - esam tikuši pie antīka burāna - 1985.g. ražota sniega motocikla-transportiera, kas šogad tiks izmantots vēl labākas trases veidošanai. thumb
Šodien noslēgušies pirmie trases veidošanas darbi - iebraukts ap 1,1km garš aplis 2-4m platumā, slēpošanai slīdsolī. Jau šodien to iemēģināja pirmie slēpotāji, tostarp tie, kas mūs atbalstīja, kad pirms 3 gadiem veidojām pirmo distanču slēpošanas aplīti Ropažu parkā. Sākums - kā ierasts: stāvlaukumā pie Ropažu novada domes.
Zīmīgi, ka distanču slēpošanas atdzimšana Ropažos gājusi roku rokā ar šīs kolosālās atpūtas renesansi visā Latvijā. Tieši pēdējo 3 gadu laikā distanču slēpošana lavīnveidīgi atgūst savu kādreizējo spozmi, cilvēkiem atgriežoties pie pārbaudītām un spēcinošām fiziskās aktivitātes un lieliskas atpūtas nodarbēm. Trešo distanču slēpošanas sezonu uzsākot, piedāvājam nelielu atskatu uz to kā mēs rosījāmies iepriekšējos gados.

Sākām 2008./2009.g. ziemā, kad ar Kākciemā (paldies SIA "Jura auto"!) sarūpētu lauksaimniecības rulli un dažādu džipu īpašnieku labvēlību, fanātiski gatavojām pirmo trasi. Pirmās sezonas trases izveides atspoguļojums ŠEIT
Tolaik slēpotāju skaits bija skaitāms uz abu roku pirkstiem, tomēr sezonas beigās, jau vairākiem no tiem bija "āķis lūpā". laughing

2009./2010.g. sezonā sākām pašā Ziemssvētku priekšvakarā, kad, pēc megasniega Kolkā un Kurzemes pusē, sniega sega bija izveidojusies arī Ropažu parkā. 23.decembrī izveidojām pirmo trases versiju, kas papildināta un uzlabota priecēja nu jau daudzskaitlīgos slēpotājus līdz pat vēlam pavasarim. Arī pagājušajā gadā izmantojām lauksaimniecības rulli. To, kā mēs sākam pagājušajā ziemā, skatiet ŠEIT.
Tomēr, pēc biezākas sniega segas izveidošanās, vairs nebija iespējams "tikt cauri" ne ar džipu, ne traktoru, ne kvadraciklu, tāpēc vienreiz mums izpalīdzēja Indulis Peilāns no OK "Kāpa" ar savu burānu sagatavojot lieliski slēpojamu trasi.
Trase un aktīvie slēpotāji piesaistīja aizvien jaunus un jaunus aktīvistus, bet par īstu distanču slēpošanas atdzimšanas grūdienu Ropažos kļuva Vankūveras olimpiāde un tai pat laikā realizētā AVRN projekta "Biedrības "Aktīvi vecāki - Ropažu novadam" kapacitātes stiprināšana" ietvaros iegādātie distanču slēpju, nūju un slēpjzābaku komplekti, kas pieejami visiem interesentiem. Vairāk info ŠEIT. Pēc inventāra stāvēja rindas: bērni, jaunieši un kuplas ģimenes cītīgi apguva (atguva!) slēpošanas priekus!

Šīgada aktivitātēm esam izvēlējušies saukli: "Slēpo nost!". Nāc un izmanto šo iespēju! Atgādinām, ka pateicoties biedrības "Aktīvi vecāki - Ropažu novadam" centieniem, noslēdzot slēpošanas inventāra saudzīgas izmantošanas līgumu (Eva, tel. 29210007), inventārs pieejams pie Ropažu Sporta centra administratorēm. Nāc un kuplini mūsu pulku! Sajūti slēpošanas garšu! Slēpo nost!

Ja laika vecis būs labvēlīgs, centīsimies izveidot arī meža trasi Gaitiņu karjera apkaimē.
Komentāri:
 
Jūnijs 2024
POTCPSSv
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11 12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30

Nora, Ija, Lenora
 

Bajāri trophy 2019 Ropažos rezultāti.
Bajāri trophy 2019 Ropažos rezultāti publicēti. Paldies visiem!

Bajāri Trophy 2018 Zaķumuiža rezultāti un foto
Paldies dalībniekiem par izturību! Publicējam rezultātus un saiti uz bilžu galeriju. Tiekamies nākamreiz!

Bajāri Trophy Mucenieki aizvadīts! Rezultāti. Foto.
13.maija rīts atnāca ar daudzsološu solījumu, ka laiks būs izaicinoša karstuma piesātināts.
Un tā tas tiešām notika. Saule karsēja, dalībnieku ķermeņi tveicē kļuva viegli sārti, ūdens patēriņš kontrolpunktos palielinājās un tiesneši slavēja izturīgos dalībniekus!

Pieteikšanās Bajāriem!
Piesakies savlaicīgi Bajāri trophy pasākumam, lai varam sagatvot kartes, uzdevumus un Tevi arī pacienāt!
Pieteikšanās te:
Pieteikšanās

Autobuss no Muceniekiem
Nodrošināsim autobusu uz un no Piedzīvojumu sacensībām 2.septembrī no Muceniekiem un Silakroga (pēc pieprasījuma).

Interesentu iepriekš pieteikties! mob.29210007

Piedzīvojumu mačs Ropažos!
Reģistrēšanās pasākumam iepriekš.
Pieteikšanās: pa e-pastu vai mob. tel. 29210007
Bērniem vecāku atļaujas OBLIGĀTAS!
 


ropazi

© www.avrn.lv, 2010