Sākumskolas radošās vides nodarbības 2009
Pirmās sākumskolas bērnu radošās vides nodarbības, kuras no 6. līdz 10.jūlijam organizēja biedrība „Aktīvi vecāki – Ropažu novadam” sadarbībā ar Ropažu novada Kultūras un izglītības centru, ir veiksmīgi pavadītas.
Mēs par svarīgāko izvirzījām Ropažu novada bērnu audzināšanas darba, izglītošanas, sportisko aktivitāšu atbalstīšanu un stimulēšanu, kā arī bērnu vides izglītības veicināšanu, veidojot lietderīgas un saturīgas brīvā laika
pavadīšanas iespējas Ropažu novadā.

nodarbibas4.jpg

Sākumskolas bērnu radošās vides nodarbībās piedalījās 16 Ropažu novada
bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Par galveno radošās vides nodarbību
vadmotīvu kļuva draudzība. Tā pavisam noteikti bija nepieciešama, lai nedēļas garumā, meklējot Vinnija Pūka norādes, atrastu „Lielo Brīnumu lādi”.
Radošo nodarbību organizatori jau sākotnēji bija izveidojuši „Lielās Brīnumu
lādes” nodarbību grafiku, katrai dienai veltot konkrētu tēmu:
pirmdiena „Iepazīšanās diena” , otrdiena – „Meža diena”, trešdiena – „Kalnu diena”, ceturtdiena – „Pasaku diena” un piektdiena – „Lielā atradumu
diena”. Ja pirmās dienas bija satraukuma un nepacietības pilnas ne tikai bērniem, bet arī organizatoriem, tad nedēļas otrā puse tika aizvadīta daudz
mierīgāk, varbūt pat izklaidīgāk, bet noteikti draudzīgāk.
Vislielāko interesi bērniem radīja Vinnija Pūka vēstuļu saņemšana un pavedienu meklēšana, lai uzzinātu par „Lielās Brīnumu lādes” atrašanās vietu. Taču tas nebūt nebija viegls uzdevums. Lai sekmīgi pildītu norādēs vēstītos uzdevumus, bērniem vajadzēja zīmēt, krāsot, līmēt, stāstīt, būt vērīgiem, ieklausīties citu domās, iepazīt apkārtni, veidot parka karti, strādāt individuāli un komandās, pierādīt savas spējas sporta aktivitātēs, apliecināt savu izveicību un izdomu.
Viena nedēļa nav ilgs laika posms, taču pietiekams, lai kaut nedaudz iepazītu viens otru, sadraudzētos, nobirdinātu kādu asaru, sastrīdētos un atkal salabtu, bet galvenais - lai kopā pavadītu radošu un aktīvu vasaras nedēļu.
Paldies bērniem par interesi un izturību, paldies vecākiem par uzticību, paldies kafejnīcai „Vēja ligzda” par viesmīlību, paldies RKIC par atbalstu!

Agnese Cukmača,
Ropažu novada Kultūras un izglītības centra sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Jūlijs 2024
POTCPSSv
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31

Marija, Marika, Marina
 
 


ropazi

© www.avrn.lv, 2010